LS Traktör ile Türkiye Turu

LS marka traktörleri ithal ettiğimiz LS Mtron Ltd. firmasının desteği ile, dünyada kültürel etkileşimin önemini vurgulamak ve farklı kültürler arası dostluğa dikkat çekmek amacıyla Güney Kore vatandaşı bir maceraperest, gerçekleştirmek istediği traktör ile dünya turu çerçevesinde, Türkiye'den Güney Kore’ye kadar traktör kullanarak seyahat etmeyi planlamaktadır.

Planlanan seyahat 27 Haziran’da Edirne’den başlayacaktır. Türkiye’de 3 ay boyunca sürmesi planlanan seyahat süresince maceraperest Kitae Kang, değerli Türk çiftlerimizden yerel tarım uygulamaları ve yerel kültürümüz hakkında bilgiler alacak, bizleri Güney Kore’ye özgü el sanatları ve giysiler ile tanıştıracaktır. Türkiye-Güney Kore arasında kültürel bir dostluk köprüsü kurması planlanan bu seyahatin, uluslararası ajanslar tarafından yapılacak seyahat belgeseli ile, traktör seyahatinin yanı sıra Türkiye’nin kapsamlı tanıtımı da yapılacaktır.

Takip edilen güzergah ve diğer tüm detaylar için maceraperest Kitae Kang’a ait Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Kore dilinde olan sayfa içerisinde, Kitae Kang, tur anılarını ve fotoğraflarını İngilizce olarak paylaşacaktır. (www.facebook.com/kitae.kang.3)

Bölge Süreleri & Seyahat Güzergâhları;

1.Bölge: 27 Haziran - 4 Temmuz: Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul.

2.Bölge: 4 Temmuz - 21 Temmuz: Bursa, Manisa, İzmir, Aydın, Denizli.

3.Bölge: 22 Temmuz - 14 Ağustos: Afyon, Kütahya, Eskişehir, Ankara, Konya.

4.Bölge: 15 Ağustos - 27 Eylül: Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Tokat, Amasya, Bayburt, Erzurum, Ardahan, Kars, Iğdır.