LS Traktör Distribütörlük Anlaşması

29 Haziran 2011 tarihinde yapılan tören ile LS Traktör ve Anadolu Motor 5 yıllık yeni bir distribütörlük anlaşması imzaladı.

Anadolu Motor tesislerinde yapılan imza törenine katılan LS Traktör Başkanı Sayın K.W. Lee, Türkiye’nin LS Traktör için çok önemli bir pazar olduğunu, bu pazarda Anadolu Motor gibi güçlü ve profesyonel bir firma ile çalışmaktan mutluluk duyduklarını, hedeflerinin Türkiye’de Anadolu Motor’la birlikte bir üretim tesisi kurmak olduğunu belirtti.

Anadolu Motor Üretim ve Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü Erdoğan Özoğul ise; öncelikli hedeflerinin ithal traktör pazarında %25’lik bir pazar payına ulaşmak, üretim ile birlikte toplam traktör pazarında minimum %10’luk bir pazar payı ile ilk üç marka arasında yer almak olduğunu söyledi.

1947 yılından bu yana faaliyet gösteren Güney Koreli LG Grup’a ait bir marka olan LG Traktör, 2005 yılında LG Grup’tan ayrılan LS Grup çatısı altında kalmış ve LS Traktör adını almıştır. 2008 yılından itibaren bir Anadolu Grubu şirketi olan Anadolu Motor güvencesi ile Türkiye‘de satılmaya başlanmış ve başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Küçük ve orta boy araziler için ideal kullanım sunan LS Traktör Türk çiftçisinin beğenisine sunulduğu günden bu yana büyük bir ilgi görmüştür. Kabinli, kabinsiz, tenteli modelleri bulunan LS Traktörler; 50-60 hp kompakt bahçe tipi, 50-60 hp tarla tipi ve 70-80-90 hp büyük tarla tipi traktör serisine sahiptir. Ergonomik kumanda kolları ve kabin yapısı, düşük ses ve titreşim özelliği, kompakt tasarımı ve eşsiz konforu ile LS Traktör kendi sınıfında ön plana çıkmaktadır.

LS Traktör için Türkiye’de üretim tesisi, yedek parça deposu ve servis eğitim merkezinden oluşan bir lojistik merkezi kurulması ile ilgili çalışmalarını devam ettiren Anadolu Motor; 2016 yılına kadar yenilenen LS Traktör distribütörlük anlaşması ile Türkiye pazarında yakaladığı başarılara yenilerini eklemek için çalışmaktadır.